НОВИНИ

arr3Колит, дисбактериоз, запор и геморрой - причины и лечение                Неправильное питание (преимущественно варенная и крахмальная пища, лишенная... arr3Украинский производитель Ботаника  Лечебное действие многих видов растений связано с наличием в них различных биологически... arr3Як попередити інсульт та інфарктСерцево-судинні захворювання та інсульт є вбивцями №1 у світі, від них щорічно втрачається 17,5 млн....

ТОВАРИ ПО АКЦІЇ

Наша ціна 39 Грн
На складі
Наша ціна 47 Грн
На складі
Наша ціна 140 Грн
На складі

КОНТАКТИ

Зелена Аптека
вул.Шевченка 38
м.Новоград-Волинський, Житомирська область 11701
тел.: +380634205351, +380937642218
напишіть нам

ПОПУЛЯРНІ

Наша ціна 26 Грн
На складі
Наша ціна 74 Грн
На складі
Наша ціна 102 Грн
Не має в наявності

» Гіпертонія? Атеросклероз?
ГІПЕРТОНІЯ ВИЛІКОВНА!

Перше, що чує людина, у якої почав підвищуватись артеріальний тиск, від дільничого лікаря, - що у неї почалася невиліковна хвороба. «Ось я Вам таблетки випишу», - чує він далі, - «і якщо допомогатимуть, прийдеться їх все життя пити». Збентежений пацієнт або змиряється з таким вироком, або більш уважно вчитується в інструкцію до цих препаратів, особливо що до їх протипоказань та побічних дій, і починає шукати інші шляхи свого лікування самотужки. Ось саме таким хворим й написана ця стаття. Що ж знає сучасна наука про цю хворобу?

Якщо розглянути вже розкриті механізми гіпертонії, то вони зводяться до атеросклероза стінок артерій, порушень роботи нирок та розладів нервово-гормональної регуляції.

Атеросклероз – практично невідворотний процес (у сучасних умовах життя і харчування), що починається вже з 20-25 років. Холестерин відкладається на внутрішній оболонці артерій, утворюючи атеросклеротичні бляшки, що знижує еластичність судин. Коли ж бляшка перекриває просвіт більше, ніж наполовину, порушується приток крові до певних органів – мозку, серця, кінцівок ... Отже, процес старіння організму починається з серцево-судинної системи. На фоні атеросклерозу, завдяки нееластичним судинам та зниженому кровотоку мозку, де знаходяться регуляторні центри, “верхній” тиск починає поступово зростати. 140/70, 160/80, 180/90 ... Вже після 40-50 років такі цифри тиску характерні для багатьох людей. І те, що називається гіпертонічною хворобою – лише спроба організму пристосуватися до порушеного кровопостачання всього тіла, а головне – мозку, що дуже чутливий до гіпоксії. Збільшений тиск крові надає можливість, незважаючи на атеросклероз, на деякий час відновити кровоток, підтримати необхідний рівень постачання кисню.

Але ж тут втручається сучасна медицина – призначаються гіпотензивні засоби, що “збивають” тиск, тобто лікують не причини, а наслідки хвороби. Регуляторні центри відповідають на це більш енергійними командами на зростання тиску – спазмуються судини, сильніше працює серце, затримується рідина в організмі тощо. Дозу гіпотензивних засобів треба збільшувати, переходити на більш сильні препарати, підключати сечогонні... В цій боротьбі переможців немає – гіпертонічна хвороба разом з атеросклерозом тільки прогресують, а побічна дія від багаторічного прийому медикаментів руйнує організм.

Звичайно, якщо на гіпертонію просто не звертати уваги і ходити роками з підвищеним тиском, то наслідки можуть бути поганими. Інфаркти та інсульти складають левову частку у причинах смертності, зокрема у відносно молодих людей. Треба віддати належне – останнім часом кардіологи звертають серйозну увагу на рівень холестерину крові та на його розподіл по фракціям (існує «шкідливий» та «корисний» види холестерину). Тобто робиться спроба подіяти на причини атеросклерозу і гіпертонії. Сучасна «хімічна» фармакологія пропонує тут синтетичні препарати для зниження холестерину у крові, які здатні лише затримати розвиток атеросклерозу, не давати йому прогресувати. Крім того, їм властиві небезпечні побічні дії та чимала ціна. Невдачі сучасної фармакології у боротьбі з холестерином, який вже зайшов у стінки судин, народили міф про “невиліковність” атеросклерозу. Це не так. Різні методики оздоровлення та застосування натуральних (у першу чергу трав`яних) препаратів здатні протягом кількох місяців суттєво зменшити прояви атеросклерозу, що має численні підтвердження. Артеріальний тиск при цьому поступово нормалізується, що дозволяє зменшити та відмінити прийом гіпотензивних засобів, під контролем лікаря, звичайно.

Саме на цьому прикладі можна спростувати ще один міф – про те, що фітопрепарати “довго діють”. Якщо порівняти з таблеткою, яка збиває тиск швидко, але лише на добу, то “довго”. Але як можна їх порівнювати? Хіба існують синтетичні ліки, яки б розчиняли атеросклеротичні бляшки швидше? Ні, вони взагалі на них не діють, ні про який стійкий ефект мова навіть не йде, завтра треба буде пити нову таблетку і так до кінця життя. Отже, у лікування причин атеросклерозу та пов`язаним з ним варіантом гіпертонічної хвороби у натуральної медицини є беззаперечна перевага.

Існують й інші варіанти гіпертонії. «Нирковий» варіант відзначається підвищеним «нижнім» тиском (наприклад 140/100, 150/120) та може починатися з молодого віку. Затримка рідини в організмі особливо яскраво проявляється вночі; саме тоді тиск стає найвищим. Не виключається з`явлення набряків на обличчі вранці. Відновлення працездатності нирок також успішно виконується за допомогою рослинних засобів, тоді як тривалий прийом синтетичних сечогонних засобів тільки виснажує їх.Буває, нарешті, що тиск різко коливається, стрибає, залежить від погодних змін та нервових стресів. Спочатку він сам повертається до норми і такий стан часто називають вегето-судинною дистонією за гіпертонічним типом. Але з часом формується стійка гіпертонія, яка потребує особливого підходу. Існують фітозасоби, що нормалізують діяльність гіпоталамо-гіпофізарної системи – регуляторного центру організму, де міститься командний пункт для керування артеріальним тиском, роботою серця тощо за допомогою гормональних та нервових виконавчих механізмів. Подібних препаратів синтетичного походження, які б не мали побічних ефектів, знов таки не створено.

Таким чином сучасна фітотерапія відіграє вирішальну роль у проблемі перемоги над «невиліковними» хворобами серцево-судинної системи.

Автор - кандидат медичних наук Проша Максим Васильович.

OGNhN